Panele fotowoltaiczne 600 Wp - jak działają?
Na samym wstępie warto wyjaśnić, że panele fotowoltaiczne 600 Wp odznaczają się dużą mocą przy jednocześnie niewielkich wymiarach. Tę wartość znajdziesz na tabliczce znamionowej. Panel fotowoltaiczny 600 Wp składa się zwykle z 60 ogniw, które są połączone szeregowo. Między warstwami są one laminowane specjalnym szkłem z dwóch stron – z przodu i tyłu. Jeśli chodzi o ramy, są one wykonane najczęściej z aluminium, co zapewnia wytrzymałość i odporność na warunki atmosferyczne. Panele fotowoltaiczne 600 W działają na tej samej zasadzie, co wszystkie inne moduły. Promienie słońca padają na krzemowe ogniwa, a wtedy w ruch zostają wprawione elektrony, co prowadzi do wytworzenia prądu stałego. Ten za sprawą falownika staje się prądem przemiennym, który zasila urządzenia elektryczne.
Panel fotowoltaiczny 600 Wp wymiary - co warto wiedzieć?
Jak już wspomnieliśmy, panele fotowoltaiczne 600 Wp mają niewielkie wymiary, ale wysoką moc. Dzięki temu dobrze sprawdzą się montowane na dachach, przy zachowaniu ukierunkowania na południe i odpowiedniego kąta nachylenia względem słońca. Zwykle panel fotowoltaiczny 600 Wp ma powierzchnię 1,7 m2. Osiągają sprawność na poziomie 20%. To oznacza, że z 1 m2 można uzyskać około 600 Wp mocy.
Jaka jest ich waga? W przypadku nowoczesnych modułów jest to średnio ok. 28 kg. Warto jednak wiedzieć, że dostępne są też panele dwustronne, które na ogół wykorzystuje się na farmach fotowoltaicznych. Mają one bok o długości 210 mm i składają się ze 120 ogniw. Konkretne przykłady? Wymiary: 2384 x 1303 x 13 mm i waga 35-39 kg.
Panel fotowoltaiczny 600 Wp cena - o jakiej mowa?
Zastanawiasz się, jaka jest cena panelu fotowoltaicznego 600 Wp? Przede wszystkim wyjaśnijmy, od czego ona zależy. Jednym z aspektów jest rodzaj modułu. Panele bifacjalne są droższe od monofacjalnych. Są jednak od nich wydajniejsze, ponieważ ogniwa znajdują się zarówno z przodu, jak i tyłu. Drugim czynnikiem jest moc całej instalacji. Pamiętajmy o tym, że instalacja fotowoltaiczna zwykle składa się z więcej niż jednego panelu, a to wpływa na koszty. Dodajmy do tego montaż. Panele fotowoltaiczne 600 Wp i wszystkie inne powinny być instalowane przez osobę doświadczoną. Dlatego zachęcamy do tego, by skorzystać z naszej kompleksowej oferty. Podczas inwestycji w farmę fotowoltaiczną gwarantujemy m.in. opracowanie pełnej dokumentacji, kafarowanie konstrukcji, dostarczanie stacji trafo i telemechaniki, zabezpieczenie przed intruzami, montaż oraz dostawę komponentów, a to nie wszystko. Zachęcamy do zapoznania się z całościowym opisem usługi.
Poznaj naszą ofertę
Panele fotowoltaiczne moc 600 Wp to coś, co Cię interesuje? Koniecznie sprawdź naszą ofertę. Znajdziesz w niej m.in. panele bifacjalne, które, jak już wspomnieliśmy, są idealną opcją, jeśli planujesz założenie farmy fotowoltaicznej. To obecnie jedno z najnowocześniejszych rozwiązań z zakresu energii solarnej. Panele fotowoltaiczne 600 W dwustronne są nie tylko wydajniejsze, ale i odznaczają się często dłuższą gwarancją. Możemy zaproponować Ci m.in. panel fotowoltaiczny Astroenergy Bifacial 615 Wp oraz panel fotowoltaiczny Sunova Solar Bifacial 630 Wp. Zauważ jednak, że dostępne są też moduły o innych parametrach.
Od czego zależy moc fotowoltaiki?
Pamiętaj mimo wszystko, że moc instalacji, w tym paneli fotowoltaicznych 600 W jest uzależniona od kilku czynników. Wśród nich możemy wymienić:
- aktualne warunki atmosferyczne,
- dokładne wymiary paneli,
- rozmieszczenie modułów względem siebie,
- natężenie promieni słonecznych,
- kąt nachylenia,
- stopień zacienienia,
- odpowiednią ekspozycję na działanie słońca,
- technologię instalacji.
Ważna jest też ilość zużytej energii. Dobrą wiadomością jest to, że nasi specjaliści zapewniają kompleksowe wsparcie, także już po instalacji fotowoltaiki. Z tego powodu zachęcamy do kontaktu w celu uzgodnienia szczegółów współpracy. Oferujemy usługi dla firm, przemysłu oraz użytku domowego. Gwarantujemy profesjonalne podejście do potrzeb klienta.
Zobacz również inny produkty oraz wpisy poradnikowe:
Uważasz, że nasz artykuł był interesujący? Podziel się na swoich mediach społecznościowych!