Marka Astronergy jest już obecna na rynku od 2006 roku. Jako jeden z liderów najnowszych technologii produkcji paneli fotowoltaicznych Astronergy jest obecna w ponad 140 krajach całego świata. Firma nie zajmuje się wyłącznie złożeniem elementów w jeden produkt, ale również sama wytwarza ogniwa fotowoltaiczne i osiągnęła bardzo duży stopień specjalizacji w najnowszych rozwiązaniach TopCon oraz N-Type. Fabryka, gdzie powstają panele fotowoltaiczne marki Astronergy osiągnęła w roku 2023 poziom zero emisyjności CO2, realizujący tym samym strategię zrównoważonego rozwoju. Moduły fotowoltaiczne Astronergy posiadają liczne certyfikaty międzynarodowe oraz znajdują się na prestiżowej liście Tier 1. Możliwa moc pojedynczego panelu fotowoltaicznego sięga aż do 700 Wp. Natomiast należy pamiętać, że tego typu panele PV są dedykowana dla naziemnych instalacji fotowoltaicznych.
W naszej ofercie mamy najnowsze rozwiązania oferowane przez producenta marki Astronergy. Również moduły wykorzystujące ulokowania ogniw fotowoltaicznych w technologii TopCon. Dodatkowo do specyfiki danej instalacji fotowoltaicznej możemy wybrać pomiędzy panelami fotowoltaicznymi bifacjalnymi (szkło/szkło), jaki i standardowymi (szkło/folia). Ma to szczególne znaczenie dla budynków posiadających strefy wybuchowe na dachach. Także dla konstrukcji naziemnych w celu zwiększenia uzysków energii można zastosować panele bifacjalne. Natomiast należy pamiętać w takiej sytuacji o prawidłowym doborze falowników sieciowych. Z punktu widzenia walorów estetycznych danej instalacji fotowoltaicznej możemy wybrać panele PV wykonane w technologii Full Black (całe czarne) zarówno standardowe, jak i w modelu szkło/szkło.
W roku 2020 został opublikowany raport PVEL uwzględniający najnowsze wymagania. Dokument ten prezentował najlepsze panele fotowoltaiczne dostępne na rynkach międzynarodowych, a nieprzerwanie w czołówce tych wyników plasuje się Astronergy. Co tak naprawdę wchodzi w ramy testów PVEL:
Astronergy, jak już wspomnieliśmy znajduje się na liście Tier 1. Status ten nie ma za sobą konkretnych testów jakościowych, natomiast mówi nam o tym, że dane panele fotowoltaiczne były bardzo często wybierane do wielomilionowych inwestycji w farmy fotowoltaiczne. Dodatkowo sprawność STC, mówiący o efektywności modułów jest na wysokim poziomie i przekracza ponad 21%. Te wszystkie składowe przekładają się w istotnym stopniu na rzetelność zapisów gwarancyjnych, ale i przede wszystkim na planowany okres zwrotu z inwestycji. Średnio inwestorzy zakładają min. 7-10 lat na osiągnięcie progu rentowności z instalacji PV, więc należy pamiętać o takim doborze modułów fotowoltaicznych, aby było to możliwe do realizacji.
fotowoltaika@lumel.com.pl